Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ЗАПРОШУЄМО: ВИСТАВКА-СПОГАД
 
 
Із початку німецько-радянської війни воювала на фронті. За цей час здійснила 40 бойових вильотів (уночі теж), брала участь у 12 повітряних боях з винищувачами ворога. В одному з бойових вильотів (липень 1941) під її командуванням група бомбардувальників відзначилася в районі міста Пропойськ, знищила 45 танків, 20 автомобілів, до батальйону солдатів противника і без втрат повернулася назад.

12 вересня 1941 року старший лейтенант К. Зеленко втретє зробила розвідувальний бойовий виліт, по дорозі назад над містом Ромни її літак було підбито. Тож спрямувала свій літак на один із сімох мессерів, що її оточили. Збила німецький літак, але при цьому загинула.
К. Зеленко було поховано місцевими жителями в центрі села Анастасьєвка Сумської області. Після війни її перепоховали в місті Курськ.
1990 року Катерині Зеленко було надано звання Героя Радянського Союзу (посмертно).

Пам’ятайте героїв-захисників України не лише в знаменні дати! Згадуйте та цінуйте їхні подвиги! 14 вересня 2016 року українці будуть вшановувати 100-річні роковини від дня народження Катерини Зеленко.

Запрошуємо переглянути виставку-спогад «Жінка-герой у небі війни…», що знаходиться в читальній залі періодичних видань наукової бібліотеки Сумського НАУ (корпус Інституту економіки та менеджменту, наукова бібліотека, 2 пов., кімн. 26).


 
     
 


 
 

 

 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН