Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ЗАПРОШУЄМО: ВИСТАВКА-ЗАКЛИК
 
 
Уперше День Землі було проведено 1970 року. З того часу – щорічно 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря. Його мета – об’єднати людей планети довкола захисту природного середовища, згуртувавшись біля проблеми екологій нашої планети.

Історія свята пов’язана з іменем Джона Мартона – адміністратора штату Небразка (північ американського континенту), який звернув увагу на поодинокі дерева пустельної території штату, що вирубували для будівництва та опалення житлових будинків. Він запропонував проводити день із благоустроєм територій, заохочуючи призами тих, хто посадить найбільше дерев. Тоді лиш за один день було висаджено понад 1 млн.дерев. Після цього (1882 року) в штаті Небраска 22 квітня було проголошено офіційним святом – «Днем дерева».

Перша подібна акція, що відбулася 1970 року, підштовхнула організаторів на проведення щорічного заходу «Тижня Землі». Тоді до свята приєдналися понад 20 млн людей з усього світу. А вже 1990 року брали участь понад 200 млн людей із 141-ї країни.

Варто вбачити, що зі зростанням населення планети збільшується видобування природних ресурсів. Люди негативно впливають на зовнішнє середовище: забруднюється атмосфера, морські акваторії та прісні водойми, зменшуєтся площа лісових ресурсів, порушуються природні ландшафти тощо.
В Україні екологічна криза поглибилася ще й після аварії на Чорнобильській АЕС.

У наш час люди повинні змінити своє ставлення до природних ресурсів, спромігшись виробляти достатню кількість сільськогосподарської та промислової продукції, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу. Досягнення ж науки й техніки на сьогодні створюють передумови для збереження і примноження ресурсів Землі.


Запрошуємо переглянути виставку «У долонях Всесвіту – Земля», що знаходиться в читальній залі періодичних видань наукової бібліотеки Сумського НАУ (корпус Інституту економіки та менеджменту, наукова бібліотека, 2 пов., кімн. 26).

 
     
 


 
 

 

 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН