Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ПОДІЯ: ТВОРЧИЙ ВЕЧІР
 
 
Захід було проведено спільними зусиллями бібліотеки та інженерно-технологічного факультету. Під час зустрічі говорили про життя й творчість поета, про його нерозділене кохання, читали поезії, прослуховували записи пісень Франка, зокрема, «Чого являєшся мені, у сні?» у виконанні Віталія Козловського.

Каменяр, невтомний трудівник, «вогонь в одежі слова…» – Іван Франко – знав напам’ять майже всього «Кобзаря». Енциклопедично освічений, він став золотим мостом між українською та світовою літературами. Створив власну бібліотеку із більше п’ятисот книг різними мовами, яку, зоставшись без засобів існування, не захотів продати навіть Андрію Шептицькому. Франко зробив фундаментальну працю «Студії над українськими народними піснями».

У свої 40 років вважав, що програв війну із життям. У вірші «Я хотів життю кінець зробить...», що ввійшов у збірку «Зів’яле листя» (1996), Франко відзначив:

«...Я чую се – не варто жить.
Життям не варто дорожить.
Тебе утративши навік,
Я чую се – єдиний лік.
Се кулька в лоб. Та що ж, хитка
Не піднімається рука…».


Почувши це, обивателі збентежилися: що сталося з Франком? Усі були розгублені цим болісним зламом у житті поета… На час виходу збірки діяльність І. Франка була вже відома в Європі. Потужний політичний діяч, мужній борець за свободу, незламний, на той час він уже побував у австро-угорській в’язниці…

У написаній Франком збірці є поезія «Тричі мені являлася любов…». Це розпач нерозділеного кохання. «Зів’яле листя» – це кохання до трьох жінок: «Одна несміла, як лілея біла.. Із зітхання й мрій уткана... Вона була невинна, як дитина..!», «Явилась друга – гордая княгиня. Бліда, мов місяць, тиха та сумна…», «Явилась третя... – і очам приємно. Впивається її красою зір. За саме серце вхопила мене…». «Зів'яле листя» – перлина не лише Франкової, а й світової інтимної лірики. Ця збірка говорила чарівними та тужливими творами… Чому? Лише через багато років витончений психолог М.Коцюбинський наблизився до істини: «…Людина, якою б вона не була, не може жити самою боротьбою, самими громадськими інтересами. Трагізм особистого життя часто вплітається в терновий вінок життя народного. У Франка є прекрасна річ – драма «Зів'яле листя». Се такі легкі, ніжні вірші, з широкою гамою розуміння душі людської, що, читаючи їх, не знаєш, кому оддати перевагу: чи поетові боротьби, чи поетові-лірикові, співцеві кохання і настроїв. Франко – лірик високої проби, його ліричні вірші просяться часто в музику. Деякі з них покладено на музику М. Лисенком та іншими відомими композиторами».

Іван Франко був наповнений піснями – власними та народними. Вони були його суттю, любов’ю, розкішшю, зброєю. Протягом усього життя слухав і співав пісні, записував їх. Сьогодні серед пісень Франка багато є відомих і улюблених нами, такі як: «Червона калино, чого в лузі гнешся?», «Ой ти, дівчино, з горіха зерня...», «Не пора, не пора», «Гей, Січ іде», «Твої очі», «Час рікою пливе, як зустрів я тебе…» тощо.

Запрошуємо переглянути експозицію видань «Тричі мені являлася любов», що знаходиться в читальній залі періодичних видань наукової бібліотеки Сумського НАУ (корпус Інституту економіки та менеджменту, наукова бібліотека, 2 пов., кімн. 26).


 
     
 


 
 

 

 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН