Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ПОДІЯ: ЛІТЕРАТУРНА ГОДИНА
 
 
Щорічно в шевченківські дні в бібліотеці СНАУ відбуваються різні заходи: творчі зустрічі, поетичні вечори, шевченківські читання тощо. Цього року проведено літературну годину, де говорили про жінок, з якими перетнулися життєві шляхи Тараса Шевченка. Було використано матеріал із книги Павла Зайцева «Життя і творчість Шевченка», а також статті Василя Сокура «Жінки у житті Шевченка» із науково-популярного журналу «Дивослово» – №1-4. Експозицію, підготовлену за матеріалами інтернетсайтів та статей із періодичних видань, переглянули студенти разом із Несвєтовою Світланою Владиславівною, яка завжди зацікавлює їх до мистецтва літератури, живопису, архітектури. Особливо привертала увагу підбірка поштових марок із зображенням Т.Г. Шевченка з приватної колекції викладача будівельного факультету СНАУ Віктора Володимировича Гончаренка.

Тарас Шевченко сьогодні – найбільш досліджувана особистість, та не всі звертають увагу на життя поета поза його мистецтвом. Мало хто знає, що Шевченко, як і всі, мав велике бажання створити сім’ю, міцну родину, щоб поруч із ним була його кохана дружина-соратниця. Тарас Григорович писав:

«…Мені ж, мій Боже, на землі
Подай любов, сердечний рай!
І більш нічого не давай!..»


Тарас Григорович прагнув побудувати власний будинок. У традиційному народному стилі, з білими стінами хатку в українських рушниках. Навіть сам створив архітектурний проект. Омріював свій домашній прихисток:

«Поставлю хату і кімнату,
Садок-райочок насаджу.
Посиджу я і походжу
В своїй маленькій благодаті.
Та в одині-самотині
В садочку буду спочивати.
Присняться діточки мені,
Веселая присниться мати...»


Т. Шевченко хотів мати теплу оселю, в якій би панував сімейний затишок:

«Якби з ким сісти хліба з'їсти,
Промовить слово, то воно б,
Хоч і як-небудь на сім світі,
А все б таки якось жилось.
Та ба. Нема з ким. Світ широкий,
Людей чимало на землі...
А доведеться одиноким
В холодній хаті кривобокій
Або під тином простягтись.
Або... Ні. Треба одружитись,
Хоча б на чортовій сестрі!
Бо доведеться одуріть
В самотині…»


Прекрасні імена жінок протягом усього життя оточували поета, але доля сім’ї йому так і не всміхнулася. Останні свої роки Тарас Григорович прожив у кімнаті гуртожитку, яку отримав як викладач (академік) Петербургської академії мистецтв, де помирає, не дочекавшись «свого омріяного щастя…».

Осмислюючи життя Великого Кобзаря, ми завжди бачимо те високе та гідне, що мав і випромінює наш славетний українець.

Минуло півтора століття після смерті поета, але й сьогодні їдуть у Канів до могили Шевченка з усіх кінців світу, щоб відчути силу духу, велич Кобзаря, що здобув собі славу, останній прихисток на кручах Дніпра.

Знову і знову кожне нове покоління відкриває духовну спадщину Тараса Шевченка. Його вивчають, ним живуть. Із творів Шевченка черпають сили. Великий геніальний поет, талановитий художник, мислитель, основоположник, батько української літературної мови – таким завжди пам’ятатимемо Т.Г. Шевченка.

 
     
 


 
 

 

 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН