Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
«Батьківщина починається з Отчого Дому…»
 
 


Книга «Путешествие с дилетантом…» - це розповідь Маргарити Сергієнко про свою Малу Батьківщину, яка починається з Отчого Дому. Вишукано підходить авторка до створення змісту книги… На першій сторінці монографії Маргарита Вікторівна описує свій будинок, споруджений іще в 60-х роках XІX ст. Гостинно відкриваючи двері батьківського дому, запрошує від кімнати до кімнати, з трепетом розповідаючи про домашні речі… Із будиночка потрапляємо у дворик, який у ті часи «весь потопав» у бузку, жасмині, флоксах, вербенах… Звідти краєзнавець продовжує нашу подорож на вулицю Троїцьку та на прилягаючі до неї провулки та вулички, розказуючи про архітектурні споруди та згадуючи особистостей, з іменами яких пов’язані ці місця.

Читання цієї унікальної краєзнавчої книги – це справжнє відчуття того часу, в якому відображається настрій і сприйняття життя минулих років. Авторка делікатно і змістовно відтворила подих міста минулого століття.


Зворушливою була зустріч присутніх із Віктором Токарєвим, відомим колекціонером і краєзнавцем, який один із перших, іще сорок років тому, почав дослідження про династію відомих цукрозаводчиків Харитоненків. Віктор Федорович із власної колекції відібрав посібники кінця XІX-початку XX століття, якими користувалися іще в ті часи студенти навчальних закладів. Краєзнавець для читачів бібліотеки аграрного університету приніс ці видання, у яких написано про роботу в сільському господарстві (навіть на півтори години, доки відбувався захід). У жодному музеї не дозволять доторкнутися руками до подібної реліквії! А нашим читачам Віктор Федорович запропонував ці видання перегорнути, прочитати…

Маргарита Сергієнко та Юрій П’ятаченко, відомий краєлюб, співавтор книги «Суми. Вулицями старого міста», який був на заході, наголосили, що варто знати історію краю, де ми народилися.


Галина Василенко, завідувач музею Сумського НАУ, провела екскурсію присутній на зустрічі з краєзнавцями групі вчителів із Сумського обласного інституту післядипломної освіти, запросивши до музею та ознайомивши з історією нашого аграрного університету.
Раїса Почтарьова, завідувач сектору просвітницької
роботи наукової бібліотеки Сумського НАУ


 
     
 


 
 

 

Енциклопедія Сучасної України
 
 
 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН