Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
НОВИНИ ВІД НАШИХ КОЛЕГ
 
 
Як і рідна мова, звичаї об'єднують людей в один народ. Дохристиянські звичаї гармонійно переплелися з релігійними, утворивши обряди, які ми маємо на сьогодні. Обряди охоплюють все життя людини від народження до смерті (пологи, запросини баби-повитухи, відвідини новонародженого та породіллі, хрестини, дівування, заручини, весілля, поховання); всі сфери людської діяльності та сільського господарства (заклик весни, веснянки, перша борозна, зажинки, жнива, обжинки, Спас).
Наталія Пилипенко та Юлія Смирнова познайомили присутніх з календарними святами та обрядами. Студенти другого курсу відділення ветеринарної медицини розповіли про прикмети і свята, що є у листопаді .
А так, як восени справляли весілля, то разом з науковим співробітником музею Тетяною Ведмідь всі поринули у ті далекі часи, у родинно-обрядові традиції Путивльського краю.
На Путивльщіні існувало етнічне поселення «Горюни», де переплелися культура, мова, звичаї трьох слов’янських народів: українців, білорусів та росіян. Продовжувачами культурної спадщини горюнів є фольклорний колектив «Джерельце», Путивльської дитячої музичної школи під керівництвом заслуженого діяча культури Олени Черв’яцової, які завітали на наше свято і заспівали весільні обрядові пісні.
А наші студенти Приходько Анна, Глийовий Євгеній, Симонова Марина, Боченкова Христина, Сабадашов Павло, Тужик Аліна, Міщенко Оксана, Коханов Сергій, Кубрак Тетяна, та Безкоровайний Роман, у світлиці краєзнавчого музею, показали уривок обряду сватання села Ширяєво, Путивльського району. Свято сяяло різнобарв’ям українських костюмів, а Приходько Анна(наречена) навіть одягла весільне вбрання своєї прапрабабусі, яке зберігається як сімейна реліквія.
Багато цікавих, своєрідних звичаїв і традицій є в нашого народу. Але, на жаль, багато з них вже втрачено. Ті, які ще зберігає людська пам’ять – є лише маленькою часткою колись великого скарбу. Записати, зберегти і надати друге життя – ось наше головне і першочергове задання.


 
     
 


 
 

 

 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН