Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Пам’ятаймо наших Героїв!
 
 
Модератор проекту Юлія Левківська, журналісти Юлія Ярошенко й Тетяна Рєпіна сказали, що «збирати» книгу було важко. Красиві, юні (років на 2-4 старші за наших студентів), їм би висвітлювати яскраві, радісні події, а вони пишуть про трагічні долі бійців, серед яких молодь 18-22 років. Важко усвідомлювати втрати в родинах батьків, синів, братів, друзів. Телефонували, домовлялися про зустрічі в різних куточках Сумської області. Тетяна Рєпіна запевнила, що не легко було зробити перший крок, задати запитання. Люди не могли розмовляти, часто за них говорили сльози. Інколи просили зателефонувати пізніше, дати півгодини, щоб заспокоїтися.

«Часто родичі впевнені, – розказувала Юлія Левківська, – що їхній солдат не загинув. До сих пір переконані, що живим є сумчанин Олексій Калюжний, 1989 р.н. Покликаний під час першої хвилі мобілізації, 13 вересня, повинен був приїхати додому, на власне весілля. А 9 вересня йому виповнилося б 26 років. Оксана, наречена Олексія, до цього часу вірить, що він живий».

Зустріч завершилася, та студенти не поспішали виходити із зали. Підходили та придбавали видання. Дехто віддавав гроші й ішов, залишаючи книги «може ще хтось купить». Їхній вихід був, немов тихий мовчазний марш-реквієм, проникнений вдячною памяттю про загиблих, з роздумами про майбутнє своє, родини, держави. Із величезним бажанням жити в країні без війни.

Важливо, щоб книга-реквієм «Вічна пам'ять Героям!» не мала свого продовження, щоб ніколи не друкувалися сумні сторінки.

Книга «Вічна Пам’ять Героям!» є у фонді наукової бібліотеки СНАУ. Читати книгу пам’яті важко, в неї «входиш» і «проживаєш» кожну оповідь про Героїв, які залишили свої нездійснені мрії, незавершені справи. Хтось «не встиг побудувати будинок, не посадив дерево». Залишилися самотніми батьки, одинокі наречені, 22-річні дружини, дехто разом не прожили і по року. Найбільш обділеними зосталися недолюблені діти, без батьківського тепла, виховання, догляду.
У Книгу пам’яті вміщено відомості про п’ятдесят одного Героя з Ромен, Шостки, Бурині, Лебедина, Білопілля, Конотопу, лише із Сум 23 загиблих, а іще з районних центрів. Юлія Ярошенко, поділившись враженням, зауважила, що ввійшли в книгу не всі розповіді, бо знову з’являються звістки про загиблих. Потрібно з’ясовувати нові відомості.

«Книга пам’яті» – це вчасне нагадування про земляків-героїв. Пам’ятайте їх імена! Згадуйте не лише в роковини чи пам’ятні дати, адже вони загинули за наш мир, нашу свободу, незалежність, добробут.
Раїса Почтарьова, завідувач сектору просвітницької
роботи наукової бібліотеки Сумського НАУ


 
     
 


 
 

 

 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН