Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Відзначення 200-річчя Т. Шевченка в бібліотеці Сумського НАУ
 
 
Шевченківські читання супроводжувалися відеопрезентацією, де демонструвалися картини та цитати з творів поета, висловлювання відомих письменників; відображалися біографічні відомості Тараса Шевченка. Висловлюємо вдячність всім, хто долучалися до виступів, до декламування віршів Т. Г. Шевченка, викладачам: Нєсвєтовій С.В., Запарі С.І., Михайліченку М.А., Стрілець В.С., Денисенку А.Є., Біловол А.К. та студентам: Оксані Ярошенко, Олесі Червяк, Ользі Котковій, Наталії Пунько, Владиславі Михайлик, Яніні Капошко, Вікторії Кущ, Карині Мачулі, Ірині Вакарь, Тетяні Архипенко, Тетяні Ніконовій та ведучим: Лілії Турок і Олександру Кондратенку.

Сектором просвітницької роботи бібліотеки було організовано участь студентів нашого університету Ярошенко Оксани (юридичний факультет) та Коткової Ольги (факультет агротехнологій та природокористування) у поетичному марафоні «Читаємо Шевченка разом», який відбувся 6 березня в Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Н.К. Крупської в рамках відзначення у м. Суми 200-річного ювілею Великого Кобзаря.

5 березня студенти (куратор Кандиба Н.М.) прослухали кураторську годину «Тарас Шевченко − художник», проведену провідним бібліотекарем Тетяною Мороз, яка демонструючи альбом «Тарас Шевченко. Живопис. Графіка», репрезентуючи картини, написані Шевченком в Аральській експедиції, по Каспійському морю, створені в Новопетрівському укріпленні та автопортрети та портрети, а також картини, що ввійшли в журнал «Живописна Україна», редактором якого був саме Т. Шевченко. Мороз Т.Г. представила книгу Федченка П.М. «Тарас Григорович Шевченко» (1989) й унікальне видання В. Пахаренка «Тарас Шевченко» (2007).

18-19 та 24 березня відбулися літературні години на тему: «Т.Г. Шевченко і сучасність», «Шляхами Кобзаря» та «Т.Г. Шевченко – основоположник української літературної мови», які провела Раїса Почтарьова, завідувач сектору просвітницької роботи, для студентів факультету агротехнологій та природокористування, доповнюючи свою розповідь декламуванням уривків із поезій Т.Г. Шевченка (куратори: Бурдуланюк А.О., Ярощук Р.А., Сарбаш В.М.). Під час зустрічей Раїса Почтарьова популяризувала відому на сьогодні книгу «Життя Шевченка» (1989), автор якої Павло Зайцев − наш земляк, найвідоміший в наші дні дослідник творчості Тараса Шевченка, видатний вчений, якому нещодавно було встановлено меморіальну дошку в м. Суми. Студенти ознайомилися зі змістом цього унікального видання, в якому подано величезну кількість ілюстрацій, архівних матеріалів, репродукцій творів Т.Г. Шевченка та його сучасників. Почтарьова Р.В. розповіла про Шевченка як про талановитого митця, поета, філософа, неповторну особистість. Також прозвучали відеовірші у виконанні великого майстра, актора Богдана Ступки, світлій пам’яті якого маємо унікальні записи про Великого Пророка.

2014 рік оголошено в Україні Роком Тараса Шевченка, тому сподіваємося, що буде більше зацікавлених долучатися як до віршів Великого Поета, так і до живописного та граверського спадку Шевченка-художника, яку знаємо як визначне явище не лише українського, а й світового мистецтва.

 
     
 


 
 

 

 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН