Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Творча зустріч із відомим українським поетом Анатолієм Луговським
 
 


«И надо мне от жизни так немного –
Синь неба да мелодию стиха…»
(Анатолій Луговський)А. В. Луговський, перегортаючи сторінки минулих часів Путивльщини, розкрив відомості про заснування Молченського монастиря, часи його розрухи та відновлення. Зазначив, що в наш час обитель відроджується.
Про ці священні місця читачі бібліотеки СНАУ мають можливість дізнатися із книги «Путивльський Молченский монастирь» (2012 р.), яку під час зустрічі подарував Анатолій Васильович. …Із рук в руки переходило це краєзнавче видання, привертаючи увагу присутніх прекрасним оформленням. У текст, створений автором книги, вміщено і відомості з документальних джерел, перетворюючи її в захоплюючу розповідь! Історію доповнюють фотографії з музейних фондів, акварелі художника Володимира Тарасова та фотознімки Ігоря Гільбо й Володимира Ляха. Над виданням Анатолій Луговський працював разом із протоієреєм Олександром Чурочкіним та іншими краєлюбами. Ця книга заслуговує на найвищу мистецьку оцінку.


На сьогодні Анатолій Луговський – автор дванадцяти збірок віршів, в яких поетичним словом обоготворяє природу, підносить на високий рівень поняття кохання, любов до матері, до Батьківщини. А.В. Луговський написав більше тисячі віршів, із яких майже півтисячі знає напам’ять! Творить російською й українською. Говорить, що обидві мови рідні, адже народився в прикордонній зоні з Росією, в селі Басівка Сумського району. Відзначив, що важливо знати не менше трьох мов, а також «коріння свого роду, хоча б до шостого коліна…».
Присутні на зустрічі шанувальники творчості А.В. Луговського – гості з інших організацій нашого міста, відзначили, що вже давно читають твори Анатолія Васильовича, маючи його книги у себе вдома.
Анатолій Луговський багато декламував віршів, коментуючи їх зміст. Як гарно звучать твори із вуст поета! Мелодійно, душевно, благословенням лягають на душу, одухотворяють, вкладаючи нові думки, вливаючи нові яскраві фарби в повсякденність. Зустріч наповнилася надзвичайно цікавими розповідями автора про явища в природі, наприклад, про «бабине літо», а також про вираження в соціумі особистості. Особливо теплий відтінок у розмову внесли цитування А.В. Луговським висловлювань Артура Шопенгауера та Володимира Висоцького…
Щиро дякуємо Анатолію Васильовичу за іще одну подаровану книгу – збірку віршів «Классическое лето» (2005 р.).
Поезією Анатолія Луговського захоплювалася і авторка цих рядків, відзначивши, що його вірші – це одкровення душі поета, а зацікавлення мистецтвом слова давно перейшло у його спосіб життя. Поетичною сповіддю лягають на папір його роздуми, доторкаючись до найвразливіших струн душі, знаходячи унісонних читачів. Читаючи поезію Анатолія Луговського, розумієш, що то справжня витончена лірика! Виплекана лірика Душі Поета!

Усім, хто любить поетичне слово, пропоную декілька віршів Анатолія Луговського:


* * *
Поспішаю додому, де батько старіють і мати,
Де дитинство моє заблукало поміж споришів…
Я хотів би для вас пісню серця свого проспівати,
Присвятити лиш вам безліч добрих і щирих віршів.

Не дала мені доля ні щастя, ні слави, ні грошей.
Всі здобутки мої – це наївна і чиста душа.
Я не зрадив ні в чому вас, любі мої і хороші,
Тільки жаль, що літа так невпинно в минуле спішать.
(Струна, 2000. – С. 8)


МЕНІ БОЛИТЬ…
Мені болить, що ми втрачаєм віру
У людяність, порядність і любов.
Розгублено впадаємо в зневіру
Серед руїн порушених основ.

Мені болить за те, що деградуєм,
Турбуючись лиш про насущний хліб,
Що душ своїх квітник самі плюндруєм,
З людей перетворились на… осіб.

Мені болить за долю України,
За землю рідну серце біль пече,
Бо отчий край у нас на всіх єдиний.
Давайте ж всі підставимо плече!

Відродимось, як фенікс, з попелища,
І будем щастя на землі творить!
… Але чому ж так гірко вітер свище?
Чому душа стражденно так болить?!
(Классическое лето, 2005. – С. 137)Тоскует лист, ветрами в омут брошеный…
Вот так и я живу, мой друг, порой:
Никем неожидаемый, непрошенный,
Чужой среди своих, а меж чужими – свой…

Играет осень песенки слезливые,
Холодный дождь ей струны подарил…
Лиш только в грёзах мы с тобой счастливые,
А на реальность не хватает сил.
(Письма без ответа, 1999. – С. 13)


Запрошую до читання поезій Анатолія Луговського, які знаходяться на веб-сайті наукової бібліотеки Сумського НАУ в розділі «Літературна Сумщина» (рубрика «Краєзнавство»)
Раїса Почтарьова, завідувач сектору просвітницької
роботи наукової бібліотеки Сумського НАУ


 
     
 


 
 

 

Енциклопедія Сучасної України
 
 
 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН