Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Куточок психолога
 
 
Практичний психолог Марина Петрусенко
В це важко повірити, але професії бібліотекаря майже 4 тисячі років. Зараз багато хто каже, що усюди комп'ютерні носії, і посередник між читачем та книгою не потрібен. Але та професія, що проїснувала стільки років і бачила багато чого - просто не може зникнути.

Є така психологічна практика - писати листи в майбутнє. Через 20-30 років вони набувають нового сенсу і розповідають нам щось про себе таке, що ми забули чи просто не розуміли. Я думаю, що бібліотекарі будуть існувати і через сто років, тому в своєму листі хочу написати свої роздуми про те, ким є люди цієї професії сьогодні.

По-перше, це дуже прогресивні люди. Вони багато читають, а також можуть знатися на книжках, тематика яких виходить за межі їхніх інтересів. Тобто гуманітарій може знати хто написав і в якому році видана книжка з вищої математики, економічної теорії чи ґрунтознавства. І при цьому ще й зі змістом. Бібліотекарі слідкують за новинками і на "ти" з комп'ютером. Через те що з'явилася вікіпедія і гугл-карти, професія гіда не втратила своєї популярності. Бібліотекар - також гід, але не в реальному світі, а світі літератури.
По-друге, кожен бібліотекар трішки психолог. Важливо зрозуміти що за людина перед тобою, як вона буде поводитися з книжкою, чи не загубить її. Чи буде користуватися підручником, чи візьме «для галочки», а тому, хто дійсно його потребує - нічого не перепаде.
По-третє, бібліотекар це людина з фантазією і смаком. Потрібно і виставку оформити, і приміщення більш-менш затишним зробити, і виконати багато іншої роботи, про яку читач навіть не здогадується.

Так трапляється, і дуже часто, що не всі цінують книгу. А чому? А тому, що вчасно не трапилася та людина, що розкриє всю цінність книжки. Бібліотекар має стати тією людиною.
Книжки мають свої містичні властивості, вони можуть впливати на людей. А як психолог зазначу, що кожна професія впливає на те, які ми, як себе відчуваємо, що є для нас важливим.

Сучасний бібліотекар в універсітеті з одного боку має можливість спілкуватися з купою цікавих, молодих, ініціативних, освічених людей, а з іншого розуміти що напівпорожні читальні зали - майже норма, на яку дуже важко вплинути. І що ми можемо зробити, щоб повернути читача.

Хотілося б щоб уже зараз, а не через багато років ця професія почала цінуватися. Бо ми багато чого задля неї робимо - не боїмося ні високіх полиць, ні пилу старих видань, ні електроних книжок. Цю професію чомусь в Україні прийнято вважати інертною, але це не так. Бібліотекарі змогли підлаштуватися під вимоги ери цифри і тому я впевнена, цей лист через декілька десятеліть буде кому прочитати. 
     
 


 
 

 

 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН