Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Куточок психолога
 
 
Практичний психолог Марина ПетрусенкоГАРНЕ СВЯТО ГЕЛОУЇН І ПОЧАТОК ЗИМОВОГО ЧАСУ

Гелоуїн. Багато різних думок щодо цього свята. Хтось категорично проти через релігію. Хтось через те, що свято запозичене, не наше. А хтось у святкуванні Гелоуїна не бачить нічого поганого. Я, на приклад, не бачу. Навіть навпаки, якщо з розумом, то цей день може стати гарною психотерапією.

Давайте будемо об'єктивними, і на початку згадаємо, що в Сполучних Штатах в цей день зростає кількість правопорушень. Але це через ефект маски – люди думають що їх не впізнають і не знайдуть. Але поліція і впізнає, і знаходить. Більше негативу в цьому святі пов'язаного з людською поведінкою немає.

Люди починають готуватися заздалегіть. Таким чином вони розкривають свій творчий потенціал. Із матеріалів, що під рукою, треба зробити готичні декорації. А з гарбуза - ліхтарик Джека. Це дуже весело, особливо якщо ви це робите в команді. Таке заняття зближує і тих, хто навчається в одній групі, і тих, хто проживає в одній кімнаті в гуртожитку, і ваші родини. До того ж, ви психологічно переналаштовуєтесь на зимовий час. Зима здебільшого асоціюється з чимось загадковим і трошки моторошним. Зовсім як Гелоуїн.

Так склалося, що у нас не так вже й багато свят припадають на осінь. А це той самий час, коли святкування і позитивні емоції конче необхідні. То ж використовуйте цю можливість. До речі, Гелоуїн - безалкогольне свято. Його краще проводити за різними іграми та костюмованими вечірками. Як одна з ідей, підготуйте повністю гарбузове меню: кашу, солодощі, напої - все з гарбуза. Це допоможе вам показати себе талановитим кулінаром і, знову ж, принесе гарний настрій.

Але головний психологічний ефект цього свята не в цьому. Ми вчимося зустрічатися зі своїми страхами і боротися з ними. Найбільший страх - страх смерті. Люди підсвідомо думають про це саме з середини осені коли на вулиці похмуро, хмари - важкі, снігові, все навколо засинає. Для американських батьків Гелоуїн моживість розповісти своїм дітям про смерть. Зазвичай ця тема дещо табуйована. Люди не люблять думати про важке але неминуче. Традиції Гелоуїна вчать нас примиритися із смертю, і ще більше полюбити життя. Це свято - колективне, а гуртом і батька легше бити. Таким чином, ми також можемо дізнатися про себе дещо нове.

Тож весело і креативно зустріньте Гелоуїн та переходьте на зимовий час. Вже можна одними оком дивитися різдвяні комедії та думати про Новий рік. Сезон веселих та таємничих свят розпочато!


 
     
 


 
 

 

 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН