Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Територіальне методичне об’єднання сільськогосподарських бібліотек Сумської області
 
 
Виїзне засідання методоб’єднання проводилося вперше, то ж колеги з головної бібліотеки та бібліотек коледжів СНАУ мали нагоду ознайомитися з роботою книгозбірні Глухівського агротехнічного інституту безпосередньо. Гостинні господарі в особі заступника директора Інституту Горох Наталії Василівни та завідувача бібліотеки Зуєвої Ольги Іванівни прийняли гостей у чудовому приміщенні електронної читальної зали, де бібліотекарі провели засідання, що було присвячене організації краєзнавчої роботи у бібліотеках.

Краєзнавча діяльність має на меті виховання в учнівської молоді патріотичних почуттів, гордості за свою рідну землю, прищеплення шанобливого ставлення до історії, традицій рідного краю. Тому одне з головних питань у роботі бібліотеки – прищепити користувачам любов до «малої батьківщини», повернутись обличчям до її забутих традицій, звичаїв, залучити до прадідівських ремесел, навчити дбайливо ставитися до природи, пам’яток історії і культури краю, мови, літератури, фольклору, народної творчості. Очевидно, що реалізація усіх цих завдань неможлива без залучення інформаційного потенціалу наших бібліотек, без використання їх багатого практичного досвіду в популяризації краєзнавчої літератури, накопиченого протягом тривалого часу. Саме бібліотеки можуть не просто наочно представити широке коло краєзнавчих матеріалів, а й залучити до популяризації краєзнавчих видань талановитих земляків – місцевих письменників, митців, краєзнавців.

Засідання відбулося у формі ділового спілкування, як завжди, – у невимушеній атмосфері, де колеги не тільки слухали доповіді, а й доповнювали їх своїми пропозиціями, робили слушні зауваження. Із доповіддю про мету, завдання та специфіку бібліотечного краєзнавства виступила голова Територіального методичного об’єднання сільськогосподарських бібліотек Сумської області, директор наукової бібліотеки СНАУ Комликова Галина Іванівна. Своїм досвідом краєзнавчої роботи поділилася з присутніми завідувач бібліотеки Роменського коледжу СНАУ Гирич Людмила Володимирівна. А господарі вдало поєднали тему засідання із проведенням літературно-музичного свята «Ми матір називаємо святою». Чудові пісні, вірші й теплі слова, адресовані найдорожчим людям – матерям, що звучали з уст студентів, запали в душу й присутнім на заході членам жіночої Ради СНАУ.

Продовженням зустрічі стало знайомство з древнім містом, його перлинами. Учасники семінару та члени жіночої Ради СНАУ ознайомилися з експозиціями Глухівського краєзнавчого музею, відвідали родинний храм Терещенків – Трьох-Анастасіївський кафедральний собор, мали змогу споглядати на місто з висоти пташиного польоту з Башти водогону.

Краєзнавча бібліотечна робота – це не тільки поширення літератури про свій край. Це ще й знайомство з історичним минулим рідного краю, його культурою, традиціями, природою та сприяння формуванню у громадян свідомості про відповідальність за збереження духовних багатств «малої батьківщини».


 
     
 


 
 

 

 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН