Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Шляхами Кобзаря…
 
 
Ведуча зустрічі Раїса Почтарьова, провела огляд картин, коментуючи їх зміст уривками з поезій Тараса Шевченка «Подражаніє 11 псалму», «І мертвим, і живим, і ненарожденним…», «Садок вишневий коло хати» та інших. Повідомила про роки перебування Т.Шевченка на Сумщині. Студенти університету Ірина Вакарь та Ольга Коткова декламували поезії Т.Шевченка «У нашім раї на землі» та «Думка» (Нащо мені чорні брови), зміст яких художник відобразив на запропонованих полотнах.

Під час зустрічі Валентина Мироненко, член Національної спілки журналістів України, поетеса читала вірші, які присвятила пам’яті Великого Кобзаря. Читачам бібліотеки авторка подарувала книги «Сповідь» (2009) та «Паралельні світи» (2012). Поділилася власними унікальними дослідженнями про перебування Т.Шевченка в місті Кролевець, що ввійшли в Альманах літераторів Сумщини «Слобожанщина» (2014), присвячений 200-річчю від дня народження генія Т.Г. Шевченка. Присутня на зустрічі упорядник цього видання Людмила Ромен, поетеса, відповідальний секретар Сумської організації НСПУ повідомила, що на сторінках книги вміщені численні історико-краєзнавчі розвідки про перебування Кобзаря на сумській землі. Акцентувала увагу на використання українських народних символів у одязі, звернула увагу на важливість спілкування українською літературною мовою

Нову книгу «Тарас Шевченко та його мистецьке оточення» (альбом-каталог, 2014 рік), що вийшла до 200-річного ювілею Т.Шевченка, популяризувала автор – Валентина Ткаченко, старший науковий співробітник Сумського художнього музею ім. Никанора Онацького, член НСХУ. У виданні репрезентовано колекцію Сумського та Лебединського музеїв, що в ретроспективі дають уявлення про творчість митців із оточення Т. Шевченка. Це К. Брюллов, О. Венеціанов, В. Штернберг, А. Мокрицький та інші.

У виконанні заслуженого діяча мистецтв України, відомого кобзаря, бандуриста Миколи Мошика, прозвучали пісні на слова Т. Г. Шевченка «Розрита могила», а також «Ой на горі ромен цвіте», якою Микола Григорович озвучив створений у Київській кіностудії фільм «Шевченківський торбан».

Утвердженням миру, підтримкою українських патріотів, які в ці дні відстоюють незалежність нашої країни, став вірш «Повертайтесь, солдати», що прозвучав із уст Карини Мачули, а також у виконанні Романа Басанця поезія «Це все було».

Із глибоким патріотичним піднесенням присутні виконали Державний гімн України «Ще не вмерла Україна», озвучений кобзарем Миколою Мошиком.

Гості бібліотеки відвідали музей історії Сумського НАУ. Директор Галина Василенко, ознайомлюючи з матеріалами, розміщеними на стендах, звернула увагу на світлину із зображенням капели бандуристів (80-ті роки), серед яких і наш гість Микола Григорович Мошик.

Цей творчий вечір – продовження циклу заходів, присвячених 200-річчю від дня народження Т. Г Шевченка. Ми знову і знову відкриваємо духовну спадщину Тараса Григоровича Шевченка – Великого Кобзаря, пророка, символа української нації, символа невмирущості та національної єдності українців.

Раїса Почтарьова, завідувач сектору просвітницької
роботи наукової бібліотеки Сумського НАУ


 
     
 


 
 

 

 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН