Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Таємниці книжкових полиць
 
 
Роман Галини Вдовиченко «Пів’яблука»

Роман «Пів’яблука» Галини Вдовиченко – про долі чотирьох подруг, які мешкають у Львові: редактора Галини, дизайнера Ірини, коректора Магди та телеведучої Луїзи. Одного разу їм до рук потрапляє дивний сувенір – дерев'яне яблуко, яке давній майстер зробив з секретом. «Воно було розміром з натуральне, але неправильної форми. Схоже на золотий ранет, шершаве, помережане малюнком старого дерева. На верхівці була колись якась деталь – швидше за все гілочка або листочок. Зараз із маківки яблука стирчав тупий уламок зі згладженими краями». І щойно це яблуко опиняється в кожної з героїнь, її життя змінюється, потаємні бажання стають реальністю. Воно змінює долю кожного героя роману.

Цей твір має містику, надію, віру й любов, нагадує чарівну казку з обов’язковою перемогою добра.


Поетичні твори та переклади Сергія Жадана

До нової книжки віршів та перекладів Сергія Жадана «Життя Марії» ввійшло 60 поетичних творів самого автора та 20 перекладів поезій Чеслава Мілоша. Це спроба співвіднести свій поетичний досвід відчування з досвідом іншого. Тематика творів збігається з подіями на Сході України, в яких простежується контрастне поєднання внутрішнього та зовнішнього, світлого та темного. Автор підкреслює, що головне в нашому житті при будь-яких обставинах не втратити людяності.
Біблійний образ Марії Сергій Жадан порівнює з сучасними жінками зі Сходу, життя яких несподівано стає інакшим, непередбачуваним.Наші діти, Маріє, ростуть, ніби трава:
чорні робочі долоні, стрижена голова,
зранку стоять на зупинках, неприкаяні, як пірати –
тимчасова адреса, країна напівжива.

Мають свої страхи, шанують свій закон,
не потребують змін, сміються із заборон.
Які можуть бути зміни в тому, чого не існує,
і які заборони можуть бути під час похорон?«Найлегше заняття в часи війни – ненавидіти чужих. Найважче – досягати порозуміння. Навіть зі своїми. Але треба намагатися, інакше війна ніколи не закінчиться», зазначає редактор книжки Олександр Бойченко.
Радимо звернутися до збірки тим, хто цікавиться сучасною літературою авангардного реалізму.


Роман Пантелеймона Куліша «Чорна рада»

У цьому році ми відзначаємо 120-ту річницю від дня смерті видатного українського письменника, нашого земляка – Пантелеймона Куліша. Він належить до тих діячів, які, будучи багатогранно обдарованими, зробили величезний внесок у розвиток української культури, літератури, мистецтва.

Але найпомітніше місце в творчому доробку П. Куліша посідає історичний роман «Чорна рада. Хроніка 1663 року». Це перший український історичний роман, що написаний українською мовою, майстерно й цікаво про складний період в історії нашої країни. Про події, що відбувалися по смерті Богдана Хмельницького, зокрема про претендентів на гетьманську булаву.
Друга сюжетна лінія не менш захоплива – це кохання молодого козака Петра Шраменка до дівчини Лесі.
Роман «Чорна рада» динамічний, напружений. Буде цікавий не тільки любителям історичних творів, а й поціновувачам пригодницького жанру.


Роман Ф. С. Фіцджеральда «Великий Гетсбі»

Америка… Початок 20-х років 20 століття. Епоха незнаного доти економічного процвітання, епоха джазу. На цьому тлі розбудовується історія Джея Гетсбі. Але цей роман не про красиве життя, як може здатися на перший погляд, хоча, безсумнівно, зі сторінок роману ллється невтримний сміх, летять бризки дорогого шампанського… та серед цього шуму чути кроки одинокої людини, яка спостерігає за чужим святом життя і розуміє, що навіть найрозкішніша вечірка не здатна заповнити їй нестачу простого людського щастя.
Цей пронизливий роман про неймовірну самотність у натовпі потрібно прочитати кожному, бо він мотивує, бо він виховує.

 
     
 


 
 

 

 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН