Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Таємниці книжкових полиць
 
 
Роман, який отримав Пулітцерівську премію

«Дім, зі світанку створений» Наварра Скотта Момадея – роман про пошук місця в світі, про цінність і сенс життя, про щирість почуттів і теплоту людських відносин.

Роман видовищний, образний. Автор вважає, що людина повинна вдивлятися у світ, щоб повірити в його існування, і тільки повіривши, зможе стати активною його частиною.

Перед читачем – ряд днів, вихоплених із семирічної історії індіанця Авеля, ветерана другої світової війни. Події багатошарові, вони сприймаються очима головного героя: спогади дитинства, пейзажі, обличчя, відчуття, ліричні монологи, історичні екскурси, легенди.

Роман займає примітне місце в американській літературі, має багато перекладів, був екранізований в США.

Всіх, кому цікаво прочитати «Дім, зі світанку створений», запрошуємо до наукового абонементу нашої бібліотеки. Приємного читання!


Микола Іщенко «Барви літа»

Якщо восени вам ще хочеться відчути крапельку літа, хочеться вдихнути аромат терпкої ромашки й медвяної кульбаби, зверніться до книги Миколи Іщенка «Барви літа». Книга не тільки поверне вас у літо, а й розповість про долі сільських жителів, людей, різних за віком, за професією і з різною долею. Всі вони мають самобутній характер, а душу мудру, добру і чулу.
Про сільські будні та проблеми, звичаї і правила, про кохання і людські взаємини ви з цікавістю і легкістю прочитаєте в романі «Барви літа».

Книга чекає своїх читачів на абонементі наукових видань (каб. 14, корп. ф-ту ЕіМ)!


Роман Ірвіна Шоу «Хліб по воді»

Ірвін Шоу - один із найпопулярніших американських драматургів, сценаристів і письменників свого часу (1913-1984), автор всесвітньо відомих книг «Багач, бідняк», «Жебрак, злодій», «Вечір у Візантії», «Хліб по воді» та інших. Його романи не тільки незмінно ставали бестселерами, багато разів перевидавалися та екранізувалися, але й увійшли у золотий фонд літератури XX століття.

Ірвін Шоу - автор, який володіє унікальною здатністю поєднувати у своїх творах глибину, захопливість напруженої інтриги і вражаюче знання людської психології. У своїх творах письменник торкається багатьох життєвих питань. Що таке любов? Ні, не любов поезії, а просто почуття? Що таке життя? Не життя в розумінні філософів і письменників, а просто людське? Що таке щастя? Чи у грошах щастя? Що таке пам’ять? І ще безліч інших, пов'язаних з цим проблем і питань морального характеру. Кожен з нас самотній, і кожен пливе за своєю течією, день у день, з минулого в майбутнє, як хліб по воді ...

У романі «Хліб по воді» Шоу описав історію сім'ї Стренд, життя яких значно змінилося з появою щедрого багатія Рассела Хейзена, що принесло їм лише нещастя. Справжня доброта не шукає нагород, а людина без почуттів – морально неповноцінна, ось про що сказав автор у своєму творі, який підбиває підсумок його довгого й непростого творчого шляху.

Запрошуємо всіх бажаючих перегорнути сторінки відомого роману Ірвіна Шоу «Хліб по воді», який знаходиться у фонді наукового абонементу бібліотеки СНАУ.


Кальман Міксат «Парасолька святого Петра»

Роман угорського письменника XIX-XX століття Кальмана Міксата «Парасолька святого Петра» – це класика угорської літератури. В основі сатиричного роману – пошуки зниклого багатства, яке старий багач Пал Грегорич, прагнучи забезпечити свого байстрюк сина і побоюючись жадібних родичів, заховав у ручці своєї парасольки. Вирушивши по слідах загубленої парасольки, син Грегорича, молодий адвокат Дюрі Вібра, замість чеків і золота несподівано знаходить найцінніший скарб – милу Веронку.

Якщо Вас зацікавив цей твір, романтична історія про двох закоханих Кальмана Міксата «Парасолька святого Петра» запрошуємо до наукового абонементу бібліотеки СНАУ.


Роман Генрика Сенкевича «Quo vadis»

Найбільшу популярність серед творів Сенкевича здобув роман «Quo vadis» («Куди йдеш»), в якому розповідається про одну з найтрагічніших і найславніших сторінок історії християнства – життя перших християн у Римі за правління кесаря Нерона (I ст. від Різдва Христового), про діяння апостолів Петра і Павла, а також романтична історія кохання римського аристократа і переслідуваної властями християнки. «Quo vadis» Г. Сенкевича по праву вважається світовою класикою історичного роману, він був неодноразово екранізований і перекладений більш ніж 50 мовами.

Якщо Вас зацікавив твір Г. Сенкевича «Quo vadis» запрошує до наукового абонементу бібліотеки СНАУ.


Роман Люко Дашвар «Рай. Центр»

Люко Дашвар (Ірина Іванівна Чернова, 1954 р.н.) українська письменниця, сценарист, журналіст. З 2006 року займається літературою і вже є лауреатом багатьох премій. У 2012 році отримала відзнаку «Золотий письменник України». ише вона гостро і пронизливо в стилі посмодернізму, торкаючись струн людських душ. Її книги «Село не люди», «Рай. Центр», трилогія «Биті є», «Мати все», «На запах м’яса» не залежуються на полиця українських книгарень.

Події романа «Рай. Центр» відбуваються влітку 2008 року в Києві. У літературному творі перегукуються дві лінії – гостросюжетна та романтична. Двоє молодих хлопців і одна дівчина – Люба, Гоцик і Макар – приїхали до столиці з метою отримати вищу освіту та «чогось добитися». Молодих людей поєднують обставини життя: вони навчаються, намагаються заробити гроші і, внаслідок махінацій хазяйки, знімають одну квартиру на трьох. У пошуках грошей і себе комусь із них доводиться займатись агітацією за несимпатичну політсилу, комусь переспати з багатою жінкою, комусь працювати в «царському селі». Усі вони стикаються з безжалісною реальністю сьогодення.

Бажаючих ознайомитися з твором Люко Дашвар «Рай. Центр» запрошуємо звернутись до фонду наукового абонементу бібліотеки СНАУ.


Роман Галини Вдовиченко «Пів’яблука»

Роман «Пів’яблука» Галини Вдовиченко – про долі чотирьох подруг, які мешкають у Львові: редактора Галини, дизайнера Ірини, коректора Магди та телеведучої Луїзи. Одного разу їм до рук потрапляє дивний сувенір – дерев'яне яблуко, яке давній майстер зробив з секретом. «Воно було розміром з натуральне, але неправильної форми. Схоже на золотий ранет, шершаве, помережане малюнком старого дерева. На верхівці була колись якась деталь – швидше за все гілочка або листочок. Зараз із маківки яблука стирчав тупий уламок зі згладженими краями». І щойно це яблуко опиняється в кожної з героїнь, її життя змінюється, потаємні бажання стають реальністю. Воно змінює долю кожного героя роману.

Цей твір має містику, надію, віру й любов, нагадує чарівну казку з обов’язковою перемогою добра.


Поетичні твори та переклади Сергія Жадана

До нової книжки віршів та перекладів Сергія Жадана «Життя Марії» ввійшло 60 поетичних творів самого автора та 20 перекладів поезій Чеслава Мілоша. Це спроба співвіднести свій поетичний досвід відчування з досвідом іншого. Тематика творів збігається з подіями на Сході України, в яких простежується контрастне поєднання внутрішнього та зовнішнього, світлого та темного. Автор підкреслює, що головне в нашому житті при будь-яких обставинах не втратити людяності.
Біблійний образ Марії Сергій Жадан порівнює з сучасними жінками зі Сходу, життя яких несподівано стає інакшим, непередбачуваним.Наші діти, Маріє, ростуть, ніби трава:
чорні робочі долоні, стрижена голова,
зранку стоять на зупинках, неприкаяні, як пірати –
тимчасова адреса, країна напівжива.

Мають свої страхи, шанують свій закон,
не потребують змін, сміються із заборон.
Які можуть бути зміни в тому, чого не існує,
і які заборони можуть бути під час похорон?«Найлегше заняття в часи війни – ненавидіти чужих. Найважче – досягати порозуміння. Навіть зі своїми. Але треба намагатися, інакше війна ніколи не закінчиться», зазначає редактор книжки Олександр Бойченко.
Радимо звернутися до збірки тим, хто цікавиться сучасною літературою авангардного реалізму.


Роман Пантелеймона Куліша «Чорна рада»

У цьому році ми відзначаємо 120-ту річницю від дня смерті видатного українського письменника, нашого земляка – Пантелеймона Куліша. Він належить до тих діячів, які, будучи багатогранно обдарованими, зробили величезний внесок у розвиток української культури, літератури, мистецтва.

Але найпомітніше місце в творчому доробку П. Куліша посідає історичний роман «Чорна рада. Хроніка 1663 року». Це перший український історичний роман, що написаний українською мовою, майстерно й цікаво про складний період в історії нашої країни. Про події, що відбувалися по смерті Богдана Хмельницького, зокрема про претендентів на гетьманську булаву.
Друга сюжетна лінія не менш захоплива – це кохання молодого козака Петра Шраменка до дівчини Лесі.
Роман «Чорна рада» динамічний, напружений. Буде цікавий не тільки любителям історичних творів, а й поціновувачам пригодницького жанру.


Роман Ф. С. Фіцджеральда «Великий Гетсбі»

Америка… Початок 20-х років 20 століття. Епоха незнаного доти економічного процвітання, епоха джазу. На цьому тлі розбудовується історія Джея Гетсбі. Але цей роман не про красиве життя, як може здатися на перший погляд, хоча, безсумнівно, зі сторінок роману ллється невтримний сміх, летять бризки дорогого шампанського… та серед цього шуму чути кроки одинокої людини, яка спостерігає за чужим святом життя і розуміє, що навіть найрозкішніша вечірка не здатна заповнити їй нестачу простого людського щастя.
Цей пронизливий роман про неймовірну самотність у натовпі потрібно прочитати кожному, бо він мотивує, бо він виховує.

 
     
 


 
 

 

 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН