Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Пам’ять, яка об’єднує українців!
 
 


Яким чином здійснювалося вбивство голодом? При впровадженні «колективізації» в СРСР (1930 р.) було введено Закон про хлібозаготівлі, плани яких постійно зростали… Запроваджені внутрішні паспорти не давали змоги селянам від’їжджати в міста. Вивіз з України всіх видів продуктів спричинив голод, який тривав до визрівання врожаю 1933 року.
До спричиненого діями більшовиків активного селянського руху опору (близько 1716 масових виступів, з яких 15 – «широкі збройні повстання проти радянської влади») було вжито каральні заходи. Після постанови ВЦВК і РНК СРСР «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперативів та про зміцнення суспільної власності» (1932 р.) (так званий «Закон про п’ять колосків») розкрадання каралося розстрілом…


У 1933 році було запроваджено блокаду Української СРР, де силами внутрішніх військ і міліції заборонялося виїжджати за межі країни, а також заборонено ввіз харчів в Україну. Тож, уже на початок 1933 року більшість селян залишилася без їжі. Позбавлені будь-яких харчів, помирали від голоду…
Аналізуючи трагічні сторінки історії, М.А. Михайліченко доповнив свою розповідь повідомленням про поховання жертв Голодомору в яру біля Лучанського кладовища міста Суми.
Про Голодомор очима мешканців села Стецьківка Сумського району доповіла Любов Радько, студентка першого курсу факультету економіки та менеджменту, підготувавши матеріал під керівництвом к. і. н., доц. Людмили Рожкової.
Микола Михайліченко відзначив, що в розповіді студентки про життя сімей та окремого села в період голоду відбилася трагедія цілого народу.
Про роки Голодомору, почуті з уст своїх рідних, розповіли викладачі нашого університету Микола Приходько, завідувач кафедри технології й переробки продукції тваринництва та Анатолій Денисенко, старший викладач кафедри спеціальної зоотехнії.
Із кожним роком правда про Голодомор 1932-1933 років в Україні дедалі більше поширюється серед української та світової спільнот, зміцнюючи людську пам’ять, яка об’єднує покоління українців в Україні та українську діаспору за кордоном.


Раїса Почтарьова, завідувач сектору просвітницької
роботи наукової бібліотеки Сумського НАУ


 
     
 


 
 

 

Енциклопедія Сучасної України
 
 
 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН