Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ЗАПРОШУЄМО НА ВИСТАВКУ
 
 
Концепцію кольору започаткував Ґете, за якою всі темні кольори заспокоюють, а світлі збуджують. Гама жовтих кольорів, близьких до світла, протиставляється гамі блакитних, від світла віддалених. Багато письменників у своїй творчості звертаються до теми кольорів для яскравості зображення сюжетної лінії, наприклад: Д. Міщенко «Синьоока Тивер», О. Соломка «Політ синього птаха», І. Власенко «Над сулою синє небо» та ін. Невипадково ці автори звернулися до синього кольору, адже він символізує – небесний простір і море, чесність, добру славу, вірність. Також у цей колір митці полюбляють одягати магів та чарівників. Як зазначають історики та філософи, у середньовіччі, люди, що ходили в блакитному, знали істину, а у Стародавньому Єгипті піраміду зсередини фарбували цим кольором. Синій – у прапорах значить свободу, об’єднання, приналежність до великого цілого.

Кого зацікавила магія синього кольору, запрошуємо до зали електронних видань бібліотеки (каб. № 163г) переглянути виставку «Кольори в літературі: синій». 
     
 


 
 

 

 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН