Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Виставка фотодокументів часу Першої світової війни
 
 

Значне місце в експозиції займають світлини вояків–українців, які проливали кров по обидва боки фронту – з боку російського війська та австро–угорського. Знімки розповідають про тилові будні війни, такі як, праця військових медиків і сестер милосердя в шпиталях, фотографії «окопних» робітників тощо. Привертають увагу фото українських січових стрільців і рідкісні світлини жінок–добровольців, які почали брати участь у воєнних діях саме в період Першої світової війни. Унікальним є спільне фото поранених російських та австро–угорських бійців, які, воюючи в протилежних військах фронту, одночасно отримують лікування в одному з шпиталів Угорщини. Знімки позначені зворушливими звертаннями: «вы не плачьте обо мне, ведь не все же погибают на войне», «щоб не забули, як виглядаю», «чи ти хотів бачити мене таким...» та інші. Увагу привертає раритетне видання – військово-медичний довідник «Росийская военная фармакопея» (1913. – 650 стор.), а також друковані видання періоду війни - «Утро» та «Южный край». Експозицію доповнюють оригінальні предмети солдатського побуту, макети зброї, нагороди обох ворогуючих армій.

Микола Михайліченко ознайомив присутніх з історією цих експонатів, які колекціонував майже п’ять років.

Із відкриттям виставки привітав Валерій Жмайлов, проректор із науково–педагогічної та навчальної роботи Сумського НАУ.

В обговоренні питань дослідження історії Першої світової війни взяли участь Олександр Вовк, Людмила Рожкова, Галина Корогод, Геннадій Іванущенко, Дмитро Кудінов, Юрій Нікітін, Ірина Федоренко, Антон Дубодєлов та інші. Зацікавленість істориків, краєзнавців, архівістів говорить про те, що виставка фотодокументів варта уваги. Вона важлива, актуальна не лише до 100–річчя Першої світової війни, а й воєнно–політичної ситуації, що склалася на сьогодні в Україні. Під час зустрічі було проведено паралелі між Великою війною 1914–1918 років і сьогоденням, у тому числі, волонтерським рухом і громадськими ініціативами, направленими на допомогу військовим та їх родинам.

Запрошуємо всіх зацікавлених ознайомитися з експонатами виставки, що продовжуватиметься до кінця листопада.


 
     
 


 
 

 

 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН