Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ПАМ’ЯТЬ КРІЗЬ ПРИЗМУ БОЛЮ
 
 
Експозиція видань «Голодомор 32-33 років – акт геноциду в історії людства», педставлена в науковій бібліотеці Сумського НАУ, неодноразово збирала студентів та викладачів. Найактивнішими відвідувачами були вихованці факультету економіки та менеджменту, які, зібравшись довколо книг та періодичних видань, разом із кураторами, серед яких Ксенофонтова Марина Миколаївна та Полятикіна Лариса Іванівна, переглядали й обговориювали матеріали про голодомори в Україні, переповідали спогади своїх рідних про ті трагічні роки.

У книзі «Під чорним тавром» Бориса Ткаченка агронома, письменника, краєзнавця із Лебедина, перечитували правдиву історію голоду в нашому краї. Це перше в Україні видання про голодомор. Б.Ткаченко майже тридцть років працював над цим дослідженням, збираючи матеріал в місцевих архівах та записуючи спогади свідків. Книга «Під чорним тавром» була номінованою на Шевченківську премію.

Основою наукових досліджень, представлених у виданнях різних авторів, є суворий документалізм, свідчення очевидців. У книгах – переконливі докази про вину радянського політичного режиму піднімають завісу над жахливою таємницею та злочином винищення генофонду українського народу. Історію повернути не можна, але важливо щоб не повторилися помилки минулого. У дослідженнях авторів – закарбована пам'ять про загинувших українців. Це вічні дзвони виснаженим від голоду безвинним людям.

Важливо, що подібні заходи сприяють розумінню молоддю правдивості історичних подіій. Не залишають їх осторонь від процесів, що відбуваються в суспільстві, в житті українського народу. Стверджують усвідомлення ними – бути українцями в Україні!
Раїса Почтарьова, завідувач сектору просвітницької
роботи наукової бібліотеки Сумського НАУ


 
     
 


 
 

 

 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН