Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Архів 2013
 
 
«Я напишу для тебе вірш…»
У бібліотеці Сумського НАУ відбулася презентація поетичної книги «Романтики» (2013 р.) за участю авторів – Артема Бакаєва, студента будівельного факультету СНАУ, та Олександра Ходака, вчителя української мови навчально-виховної гімназії міста Путивль.

На вечір поезії завітали студенти з Сумського НАУ, Сумського державного університету, СумДПУ ім. А. С. Макаренка, Української академії банківської справи та Сумського будівельного коледжу, залишивши приємні враження про цю творчу зустріч та затишну гостинність бібліотеки університету.

Протягом вечора звучали вірші та пісні у виконанні авторів: О. Ходака та А. Бакаєва. Ведуча – Тетяна Батичкова, студентка СумДПУ ім. А. С. Макаренка за допомогою мультимедіа розкрила тематику поезії, використовуючи ілюстрації, які створив до книги Артем Бакаєв.

Кольори душі художника…«Живопис, як і різне мистецтво, – це перш за все філософія.
Кольори самі по собі нічого не варті, якщо вони не
виражають глибокі думки художника»
(В. Лідін)12 лютого відбулася творча зустріч з художником Ігорем Швачуновим, автором художніх полотен, представлених у читальній залі періодичних видань наукової бібліотеки Сумського НАУ, де завжди є можливість переглянути картини, аналізувати їх, або ж просто помилуватися.
На сьогодні про митців культури чимало інформації можна знайти в періодичних виданнях, в мережі Інтернет, у тому числі і про Ігоря Швачунова, тому хочеться акцентувати увагу на ті картини, які наразі виставлені в бібліотеці.
Ігор Швачунов запропонував полотна, на яких відтворив міські та сільські пейзажі Сум, Тростянця, Могриці. На картинах зображено вечірні сутінки та прохолодні ранки, які, мов полустанок між днем і ніччю, що запрошує затриматися і вдуматися, зосередившись на роздумах художника. Зупинитися на межі протиріч, шукаючи розуміння, переосмислюючи життя у просторі, у часі…
Усі вісім робіт були написані автором протягом трьох років (2008-2011). Живописні пейзажі притягують кольорами, де переважають жовтий, червоний, зелений… То кольори душі художника, в яких доброта, тепло, затишок…
Картина «Життя в провінції» виконана в стилі неоімпресіонізму, якому характерні червоний, синій, жовтий кольори. При цьому червоний і жовтий

«Батьківщина починається з Отчого Дому…»У бібліотеці Сумського НАУ відбувся краєзнавчий вечір «Рідне місто моє і твоє…» за участю відомих краєзнавців, членів Сумського історичного клубу ім. О. К. Булатовича Сергія Нєговского, Маргарити Сергієнко та Віктора Токарєва.
Голова клубу – Сергій Нєговской розповів про створення цієї організації, про діяльність учасників клубу, який, до речі, у травні цього року святкуватиме свій трьохрічний ювілей.

Під час зустрічі презентували книгу «Путешествие с дилетантом, или Мой Дом в интерьере Троицкой», автор якої Маргарита Сергієнко, краєзнавець, викладач англійської мови (працювала при СумДПУ ім. А. С. Макаренка). Популяризуючи це краєзнавче видання, завідувач сектору просвітницької роботи Раїса Почтарьова, відзначила, що матеріал до книги Маргарита Вікторівна зібрала іще в 1992 році. Вже тоді, у вигляді рукопису, ця книжечка була поширена в багатьох інтелігентних сім’ях міста Суми. Надрукована книга в 2012 році, а на першій презентації Маргарита Сергієнко подарувала її кожному читачу (150 примірників). Це підтверджує її життєве кредо «що здобула, що маю, тим і поділилася». У книзі – унікальні спогади корінної сумчанки про життя міста у передвоєнні та післявоєнні роки, про часи масових новобудов 1960-1980 років. Краєзнавець неодноразово спирається на розповіді своєї мами – Олександри Москаленко, людей старшого віку. Інформативним є доповнення видання надзвичайно цікавими фотографіями із власної колекції Ріти Сергієнко, її друзів, знайомих.

Виставка картин Даші Безкостої – Лауреата Національної премії «Гордість України-2012» (дівчинці 16 років, має форму ДЦП, малює пальчиками ніг…)У читальній залі періодичних видань наукової бібліотеки Сумського НАУ відкрилася виставка картин Дар’ї Безкостої – Лауреата Національної премії «Гордість України-2012». Шістнадцятирічна сумчанка Дар’я отримала цю нагороду в номінації «Сила духу» за надзвичайну силу волі, за «Велике серце». Особлива талановита дівчинка заявила про себе власними художніми роботами та людяним вчинком. Маючи тяжку форму ДЦП, постійно знаходячись в інвалідному візочку, дівчинка своєю впертістю та старанністю, щоденними тренуваннями наближалася до своєї мрії – перемогти у конкурсі, який щорічно проходить у Києві ось уже десять років.
Дар’я пише свої картини пальчиками ніг… Малюванням захопилася напочатку 2008 року, а уже вкінці цього ж року відбулася її перша виставка картин. На сьогодні вона створила близько двохсот художніх робіт на полотні та ватмані, використовуючи гуаш та масло, зображує квіти, дерева, небо, сонце, а іще… портрети. Фахівці називають її мистецтво «наївним живописом».
Про Дар’ю Безкосту багато хто знає із телеканалів СТБ, РТР, ТСН, а також Сумського телебачення. Мама дівчинки, Олена Віталіївна Безкоста, повідомила, що в Америці транслюється відеоролик із сюжетами про Дашу, про її прагнення у житті – допомагати хворим, зробити світ кращим.


«Гордість України-2012»У науковій бібліотеці Сумського НАУ проведено ряд виховних годин «Життєві приклади» учасниками яких були студенти будівельного факультету, факультету економіки та менеджменту, факультету ветеринарної медицини та вихованці табору «Юннат» еколого-натуралістичного відділу ОЦПО та РТМ.
На прикладі картин Даші Безкостої (шістнадцятирічної сумчанки, Лауреата Національної премії «Гордість України-2012»), які наразі представлено в читальній залі бібліотеки, було обговорено питання естетичних принципів, моральних аспектів буття та життєвих цінностей.
Нагадаємо, що в читальній залі періодичних видань бібліотеки університету проходить виставка картин Дар’ї Безкостої – шістнадцятирічної дівчинки, яка, маючи тяжку форму ДЦП, малює свої картини пальчиками ніг. Дар’я отримала цю нагороду в номінації «Сила духу» за надзвичайну силу волі, за «Велике серце».


Маючи тяжку форму ДЦП, постійно знаходячись в інвалідному візочку, дівчинка своєю впертістю та старанністю, щоденними тренуваннями наближалася до своєї мрії – перемогти у конкурсі, який щорічно проходить у Києві ось уже десять років. Про Дар’ю Безкосту багато хто знає із телеканалів СТБ, РТР, ТСН, а також Сумського телебачення. Основне, що характеризує цю дівчинку – це її сила волі, наполегливість, старанність, доброта. (Детальніше про Дар’ю Безкосту можете прочитати у попередньому повідомленні).
Тиждень правових знаньУ рамках Тижня правових знань у Сумській області, в переддень професійного свята – Дня юриста в науковій бібліотеці Сумського НАУ відбулася зустріч працівників Головного управління юстиції в Сумській області зі студентами юридичного факультету (заступник декана – Наталія Бондар).Присутні мали можливість переглянути книжкову виставку «Права людини: декларація та реальність». Інформативним було спілкування з представниками управління юстиції Анатолієм Кнуренком та Ігорем Берешовим, які провели роз’яснювальну роботу з питання профілактики та попередження правопорушень, пов’язаних з торгівлею людьми, а також запропонували впровадити в систему роботи цикл тематичних зустрічей зі студентами університету.Із козацького роду!14 жовтня, в День українського козацтва, у науковій бібліотеці Сумського НАУ відбулася презентація книги Володимира Саєнка «Ми, українці, козацького роду» (2013 р.). Відкриваючи зустріч, Раїса Почтарьова, завідувач сектору просвітницької роботи, повідомила, що цей захід організовано спільно з Недригайлівським земляцтвом у Сумах.
Зі словами привітання виступив проректор з наукової роботи та економічних питань Сумського НАУ Олександр Маслак, теж представник Недригайлівського земляцтва, разом з викладачем Олександром Коробкою та завідувачем кафедри економічного контролю і аудиту Миколою Гордієнком.
Іван Бойченко, голова Недригайлівського земляцтва у Сумах, вітаючи всіх зі святом та представляючи автора книги, відзначив, що всі статті, які подає Володимир Андрійович у цьому виданні – то глибоко патріотична публіцистика. До вітальних слів приєдналися присутні на зустрічі представники земляцтва: Віктор Бойко, Заслужений журналіст України, голова СООНСЖУ; Василь Дегтярь, начальник контрольно-ревізійного сектору УМВС України в Сумській області; Анатолій Кіях, заступник директора з виробництва ТОВ «Силікатобетон»; Віра Лаврик, депутат обласної ради, директор Сумської
У тандемі з природою…У науковій бібліотеці Сумського НАУ відбулося відкриття виставки флористики членів клубу «Природа і фантазія», створеного при ВАТ Сумському заводі «Насосенергомаш». Картини із природного матеріалу представили Лариса Шаклеїна, Олександра Федієнко, Лідія Передрій, Валентина Червенко, Тамара Кравченко, Лідія Дьяченко – майстрині із об’єднання флористів, яке ось уже більше двадцяти років очолює Л.М. Шаклеїна.
Без пензлів і фарб створюють майстрині унікальні картини, викладаючи, як мозаїку, незабутні сюжети із деталей квітів, соломки, тополиного пуху, шкірочок бананів, риб’ячої луски; листя дерев, кукурудзи, капусти тощо. Творять у різних жанрах: пейзаж, натюрморт, портрет, графіка.
Постійна організатор і ведуча заходів Раїса Почтарьова, завідувач сектору просвітницької роботи, презентувала книгу «Школа флористики» (2012 р.), автор якої – Лариса Шаклеїна опублікувала в ній свої надбання, напрацювання, маючи сорокашестирічний досвід роботи з флористикою. У книзі «Школа флористики» авторка подала техніку виконання робіт цього виду декоративно-прикладного мистецтва (від початку збирання природного матеріалу і до завершення виготовлення картин), вмістила ілюстрації створених робіт


«Малюють» без пензлів і фарб…У науковій бібліотеці Сумського НАУ художницями-флористами із клубу «Природа і фантазія» було проведено майстер-клас. Елементи виготовлення деталей, послідовність виконання роботи продемонстрували Олександра Федієнко, Лідія Дьяченко, Тамара Кравченко та їхній керівник Лариса Шаклеїна, яка свій 46-річний досвід роботи з природним матеріалом виклала в книзі «Школа флористики» (2012 р.), а її навчальна програма затверджена Міністерством освіти України в 1998 році.
У майстер-класі брали участь викладачі та бібліотекарі. А Оксана Сурган, викладач із дисципліни «Основи аранжування», організувала на це заняття студентів із факультету агротехнологій та природокористування. Всі працювали з величезним зацікавленням, випробовуючи різний природний матеріал: соломку, кору береста, листя дерев, шкірочки бананів, польові квіти, лушпиння цибулі й часнику тощо.Пам’ять, яка об’єднує українців!У рамках проведення в Україні заходів до 80-х роковин Голодомору 1932-1933 років у науковій бібліотеці Сумського НАУ відбулася Година пам’яті «Голодомор 1932-1933 років – злочин тоталітарного режиму». Захід було проведено спільно з кафедрою державно-правових дисциплін та українознавства юридичного факультету Сумського НАУ.
Про трагічні сторінки Голодомору 1932-1933 років доповів викладач університету Микола Михайліченко, кандидат історичних наук, член Національної спілки краєзнавців України.
Починаючи свою доповідь про Голодомор, історик окреслив мету обґрунтувати питання «чому більшовицька влада вдалася до терору голодом? Яким чином здійснювалося вбивство голодом?». На запитання «чому?» відповів, з’ясувавши сутність радянського тоталітарного режиму.


 
     
 


 
 

 

Енциклопедія Сучасної України
 
 
 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН