Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Архів 2012
 
 
Краєзнавчий вечір «Благодійники повітового міста над Пслом» за участю Віктора Токарєва, відомого краєзнавцяВідбувся краєзнавчий вечір «Благодійники повітового міста над Пслом» за участю Віктора Токарєва, відомого краєзнавця та колекціонера.

Над дослідженням історії краю Віктор Токарєв працює близько сорока років… Сам ... із Астрахані, потім були: Ростов, Київ, Мінськ, Львів, знову Ростов, і… Суми. Працював у Всесоюзному науково-дослідному інституті атомного та енергетичного насособудування і одночасно навчався у вечірній школі при філіалі Харківського політехнічного інституту.
Перші статті Віктор Токарєв почав публікувати з 1974 р. у співавторстві з Петром Лещинським (нині покійним). Це були перші краєзнавчі розвідки про Харитоненка, в яких уже тоді відображався образ благодійника, інтелігента.
Спочатку матеріали В. Токарєва друкувалися в періодичних виданнях м. Суми. Пізніше, коли почали виходити із друку книги краєзнавчого характеру, то в кожному виданні, як говорить Віктор Федорович, вміщено і його дослідження, зокрема, в книгах: «Суми. Вулицями старого міста» (2003 р.), «Суми. Пам’ять старих вулиць» (2009 р.), «Суми. Нове життя старих вулиць» (2012 р.).

Для слухачів аграрного університету Віктор Токарєв представив унікальні матеріали з власної колекції, які доповнили його розповідь про життя повітового міста над Пслом, його благодійників, таких як Харитоненки, Суханови, Асмолови, Сумовскіє та інші, хто своїми справами довели, що не заради слави трудилися і творили…
Творча зустріч з письменниками літературної студії «Літ-ра.cоm»29 лютого відбулася творча зустріч із письменниками обласної літературної студії «Літ-ра.cоm».

Весняний настрій викликали світлі, хвилюючі поезії у виконанні Андрія Полякова, Рії Жульової, Маргарити Москвічової, Володимира Коваленка, Ірини Міхно.

Створення саме такої мистецької студії давно було потребою для багатьох літераторів, які одразу активно оголосили про себе. Це новий підхід до реалізації ідей письменників, що впевнено заявив про своє значення для читачів.

Керує студією Андрій Поляков - український поет, член Національної спілки письменників України, автор шести поетичних книг, лауреат Національної премії імені Миколи Ушакова.
Андрій Поляков повідомив, що студія почала працювати в рамках проекту «Сумщина творческая. Культура и искусство…» в грудні минулого року і налічує більше двадцяти літераторів віком від 15 до 74 року, що пишуть твори різних жанрів.

Уже сьогодні користувачі можуть читати і слухати твори письменників, зайшовши на сайт www.vsisumy.com, де у розділі «Клуби» знаходиться проект «Сумщина творческая…». Тут розміщено декілька сотень записів, а також новини про культурні події, які відбуваються на Сумщині.


На обласному радіо організовано першу передачу, в котрій прозвучали прозові твори Володимира Коваленка. У газеті «Панорама» створено постійно діючу рубрику і вже надруковано перші твори студійців «Літ-ра.cоm» та членів студії «Крылья», створеної при Олександріївській гімназії, керує якою теж А. А. Поляков.

Андрій Поляков, запрошуючи талановитих митців слова до студії, пропонує не складати свої твори «в довгий ящик», а заявити про себе, тим самим знайти своїх читачів.Творча зустріч «Я почався з відлуння, що родом з поезії…»У переддень Міжнародного дня рідної мови відбулася творча зустріч із Павлом Скориком, українським поетом-піснярем, підполковником міліції у відставці.

Павло Григорович Скорик працював у відділі по боротьбі з організованою злочинністю, віддавши службі в правоохоронних органах понад 30 років.

Іще в студентські роки набував знань в літературному об’єднанні «Зажинок», де у свій час студіювали відомі на сьогодні письменники та журналісти, такі як В. Чубур, О. Вертіль, О. Дерев’янко, А. Семенюта, О. Педяш, Г. Хвостенко. Тоді ж Павло Скорик підготував збірку віршів «Щем», яка в ті радянські часи не пройшла цензури та, пройшовши сурову перевірку часом, знайшла свого читача лише через 30 років.

П. Г. Скорик підняв із забуття одну з найколоритніших особистостей літературного життя Сумщини – Анатолія Семенюту. Знайшовши кошти, підпорядкував і видав книгу свого товариша, яку назвав «Борг» (2005 р.). Збірка поезій вийшла лише через 27 років після смерті А. М. Семенюти, прекрасного перекладача, талановитого поета-шестидесятника, полум’яного патріота, якому 19 лютого цього року (2012 р.) виповнилося б 75 років.
Стартував новий проект «Сумщина творча. Культура і мистецтво»У рамках проекту «Сумщина творча. Культура і мистецтво», який проходить при підтримці Юрія Чмиря в місті Суми, у науковій бібліотеці Сумського НАУ стартував новий проект, завдяки якому, як сказав організатор проекту Андрій Поляков: «…Студенти, викладачі та гості із міста матимуть можливість систематично зустрічатися із художниками та мистецтвознавцями нашого краю. У місті Суми вже виставлялися картини художників, але хотілося, щоб в аграрному університеті відбувалися і мистецькі зустрічі… ».

Вітаючи гостей, Раїса Почтарьова, завідувач сектору просвітницької роботи, повідомила, що наукова бібліотека аграрного університету на сьогодні є не лише інформаційним, а і культурно-просвітницьким осередком, де читачі мають можливість спілкуватися з письменниками, журналістами, краєзнавцями. Так, у стінах університету вже відбувалися творчі зустрічі з Олександром Вертілем, Василем Чубуром, Юрієм Назаренком, Юрієм Цариком, Людмилою Ромен, Світланою Геренко та ін. А іще виставлялися картини художників, серед яких роботи Олександра Чередніченка, Любові Естерман, Ірини Проценко, Ганни Сергєєвої.
 
     
 


 
 

 

Енциклопедія Сучасної України
 
 
 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН