Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Архів 2011
 
 
Презентація книги «Прощальне танго моєї журналістики» Світлани Геренко, Заслуженого журналіста України24 лютого відбулася презентація книги «Прощальне танго моєї журналістики». Автор – Світлана Геренко - письменниця, гуморист, Заслужений журналіст України.

45 років у журналістиці… Спочатку Світлана Василівна Геренко працювала журналістом газети «Червоний промінь», пізніше – газети «Ленінська правда», правонаступницею якої стала нинішня «Сумщина», де із початку роботи і до виходу на пенсію керувала відділом освіти, культури і сім’ї. Нині позаштатний кореспондент цієї ж газети. Робота в «Сумщині» найбільше відображена в новій книзі, де йдеться про наших земляків, людей, що внесли свій вклад у розвиток сільського господарства, освіти і культури. Це ряд розділів: «Вітальня одкровень», «Страсна п’ятниця», «Операція «Дитбудинок», «Світ сильний чоловіками» та розділ «Рідня», який до цього часу веде С. В. Геренко.
Презентація книги «Самотність серед натовпу, як дзвін» за участю авторки – Тамари Герасименко, поетеси, журналіста31 березня відбулася презентація поетичної збірки «Самотність серед натовпу, як дзвін» за участю авторки – Тамари Герасименко, члена Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України.

Тамара Миколаївна нині працює на посаді коректора газети «Сумщина».

Книга «Самотність серед натовпу, як дзвін» тільки-но вийшла із видавництва і авторка подарувала її своїм першим читачам – користувачам наукової бібліотеки Сумського НАУ.
Презентація книги «Голосом весни» за участю автора – Юрія Назаренка, відомого поета26 квітня відбулася презентація книги «Голосом весни» (2011 р.) Юрія Назаренка, поета, члена Національної спілки письменників України, лауреата Всеукраїнської літературної премії ім. О. Олеся.

Під спільною обкладинкою вибраних творів надрукована і лірико-сатирична поема «Королівський вінок сонетів». У новій книзі автор вмістив цю геніальну поему, «відточивши» помітні лише майстру «відтінки» слова.

Теорію до «корони корон сонета» склав російський засновник конструктивізму Ілля Сельвінський на початку XX ст. І лише в 2004 році українському поету із міста Суми Юрію Назаренку вдалося написати «корону корон сонетів»; сформувати теорію і створити «Королівський вінок сонетів» – це назва твору і, водночас, нова поетична форма в літературі. Здійснив цю роботу, маючи глибокі математичні та філологічні знання, поєднуючи творче мислення інженера-конструктора та літератора. Над лірико-сатиричною поемою «Королівський вінок сонетів» Юрій Назаренко працював більше 20-ти років, втіливши мрію багатьох поколінь письменників.
Творча зустріч із Василем Чубуром, українським поетом, літературним критиком, перекладачем31 травня відбулася творча зустріч із Василем Чубуром, українським поетом, літературним критиком, перекладачем, журналістом, членом Національної спілки письменників України.

На зустрічі презентували нову книгу Василя Чубура «На качелях судьбы» (2011). У збірку ввійшли як не друковані раніше поезії та ессе, так і уже відомі читачу вірші. Твори Василя Чубура пройняті пошуками життєвої опори. Це намагання наблизитися до таємниць людської душі; матеріалізувати, усвідомити в поетичних образах її невидимі зв’язки з минулим і майбутнім.
Кожна поезія драматична, проникнена глибокими думками, болями автора.
Слухачам зустрічі Василь Чубур розкрив питання з психолінгвістики, семіотики; читав свої вірші українською та російською мовами.
Збірка віршів «На качелях судьбы» – підсумок поезії автора. Надалі чекаємо на новий жанр у творчості Василя Чубура – «есе», в якому - роздуми про природу творчості, про деякі аспекти літературного процесу, психолінгвістичне сприймання поетичних текстів.
Історико-краєзнавча конференція «Суми: минуле і сучасність»Історико-краєзнавча конференція «Суми: минуле і сучасність» відбулася за участю Михайла Манька, історика, члена правління Національної спілки краєзнавців України, голови Сумського товариства Всеукраїнської спілки краєзнавців «Спадщина».

На зустрічі презентували краєзнавче видання «Суми і сумчани у документах сучасників». У цьому виданні, яке вийшло в 3-х книгах, М. О. Манько розкриває історію міста Суми від часу його заснування у 1655 р. і до наших днів. Також ознайомилися із книгами, матеріал яких досліджений і виданий Михайлом Олександровичем. Це книга про О. В. Духновича, священника, громадського діяча, педагога «Слідами твору О. В. Духновича» та «Дигести епістолярію М. Ф. Раєвського». Крім цього маємо численні публікації історика в періодичних виданнях. Своїм науковим працям краєзнавець присвятив сорок чотири роки дослідницької роботи. Викладав історію в СумДПУ ім. А. С. Макаренка та Сумському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Нині – завідувач музею Сумського державного педагогічного університету.

На сьогодні краєзнавчі дослідження М. О. Манька відомі не лише в Україні, а і за її межами. Сам М. О. Манько говорить, що користується книгами більше сорока бібліотек країн світу, співпрацює із краєзнавцями Росії, Білорусії, Польщі тощо.
 
     
 


 
 

 

Енциклопедія Сучасної України
 
 
 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН